Manifetsor

Manifestorzy - mają zdolność inicjowania.

Są w stanie po prostu chwycić byka za rogi i samodzielnie kierować życiem. Reagują gniewem na każdą próbę kontroli.

Manifestorzy - można ich nazwać przedstawicielami Typu MOCY. Mają zdolność inicjowania.
Podczas gdy inni muszą czekać na coś lub kogoś, zanim podejmą działanie, M są w stanie po prostu chwycić
byka za rogi i samodzielnie kierować życiem. Nie pytając nikogo, zawsze stawiają swoją opinię na pierwszym miejscu.
I nie ma gorszego losu dla Manifestora niż posłuszeństwo komuś, nawet jeśli byłoby to potencjalnie przydatne.

Będąc naturalnie obdarzonym niesamowitą samowystarczalnością, Manifestorzy dość trudno wpasowuje się
w ramy społeczeństwa. Nie lubią być powstrzymywani – Manifestatorzy reagują gniewem na każdą próbę kontroli,
gotowi w każdej chwili „zaatakować” sprawcę.

Czasami Manifestatorzy w swoim egocentryzmie posuwają się tak daleko, że po prostu opowiadają o swoich planach,
a to oznacza dla nich uznanie swojej słabości. Z tego powodu większość przedstawicieli typu „Manifestora” przez większość swojego życia żyje pod wpływem fałszywej jaźni. Nie mogąc uspokoić swojej dumy, wszędzie i wszędzie inicjują konflikty, prowokując innych i rozpraszając się.

Strategia Manifestora / Informowanie

W przypadku innych typów strategia koncentruje się na lepszym zrozumieniu samych siebie. Manifestorzy mają inną sytuację. Strategia tego typu ma na celu zminimalizowanie konsekwencji własnego temperamentu, ograniczenie występowania kluczowej negatywnej emocji – gniewu. Tylko przy prawidłowym zastosowaniu własnej Strategii Manifestor może stać się osobą „dyplomatyczną” bez psucia się od czasu do czasu.

Istotą tego typu strategii jest informowanie innych przed podjęciem działań. Jak wspomniano wcześniej, ten typ jest bardzo niezależny i służy do samodzielnego rozwiązywania wszelkich problemów. Bez pytania nikogo o pozwolenie, bez pytania nikogo, bez zgłaszania się nikomu. Manifestator uważa taką drogę za naprawdę słuszną. Ale w rzeczywistości spowoduje to tylko odruchowy opór u osób, które są obok niego.

Wyobraź sobie dziecko, które bez pytania postanowiło zagrać na instrumentach ojca. Oczywiście ojcu nie spodoba się takie podejście. Nie chodzi o narzędzia, ale o to, że zostały zabrane bez pytania. Następnie ojciec zkarci swoje dziecko - Manifestora z tego rodzaju zachowanie. Podobne nawyki zawsze przejawiają się w naturze Manifestora, niezależnie od tego, czy jest to dziecko, czy dorosły.

Starzejąc się zaczynają pracować, zakładają rodzinę, ale nie zmieniają swojego charakteru. W pracy mogą samodzielnie coś zainicjować, nie mówiąc o tym swoim przełożonym. Na przykład zmiana zatwierdzonego planu lub nawet nagłe odejście bez podania przyczyny. W rodzinach mogą zachowywać się niedelikatnie, od czasu do czasu znikają bez ostrzeżenia. Lub, powiedzmy, mogą dokonywać zakupów, o których nie zgłosiliby swojemu partnerowi.

W końcu wszystkie działania Manifestora w jakiś sposób wpłyną na tych, którzy są obok niego. A jeśli nie ostrzeże z góry, co było zaplanowane, spróbują go powstrzymać lub „ukarać” za to, co zrobił. Oznacza to, że w takiej czy innej formie Manifestator spotka się z oporem.

Ale jeśli Manifestator przyzwyczai się najpierw do informowania tych, których mogą dotknąć konsekwencje jego decyzji, wtedy minimalizuje opór. Informować – nie oznacza prosić o pozwolenie. W żaden sposób nie narusza to samowystarczalności Manifestora. Przecież często, nawet informując z wyprzedzeniem, usłyszy coś takiego: „Nadal nie mogę sprawić, że zmienisz zdanie, prawda?”

A jeśli nikt nie będzie próbował go powstrzymać, to czy naprawdę tak trudno z wyprzedzeniem poinformować o planowanej akcji? Ostrzegając / informując ludzi wokół, Manifestor pozbywa się tego, co może stać się podstawą oporu. Wtedy będzie mniej prawdopodobne, że spróbują go powstrzymać lub odwieść od niego, wtedy nie będzie musiał nakładać „sankcji” za to, co zrobił. Informowanie jest bardzo trzeźwym i dorosłym podejściem, które musisz nauczyć się stosować do każdego Manifestora w swoim życiu.

Zagłębiając się głębiej w studia nad swoim Projektem, poznasz inne unikalne cechy swojej postaci. Pomoże Ci to zbudować bardziej harmonijne relacje z innymi ludźmi oparte na głębokim zrozumieniu własnej natury. W końcu, jeśli rozpoznasz siebie, to żadna z twoich reakcji, ani jedna emocja, która się w tobie nie pojawi, nie spowoduje zaskoczenia. Zawsze możesz być świadomy swoich własnych działań, a inni ludzie nie będą w stanie przechylić twojej wewnętrznej równowagi.

Fałszywe Ja Manifestora

Fałszywa Jaźń u Manifestora wyraża się w formie uczuć gniewu. Od urodzenia, przyzwyczajony do polegania na sobie, Manifestator często spotyka się z próbami kontroli w życiu. Wszystko zaczyna się już w dzieciństwie, kiedy rodzice próbują stłumić nadmierną inicjatywę dziecka za pomocą haka lub oszusta. Nie jest to nawet kwestia wychowania – dorosłym bardzo trudno jest zaakceptować, że ich dziecko próbuje podważyć ich autorytet, ignoruje ich słowa i nie prosi o pozwolenie. Dlatego rodzice Manifestorów mogą karać swoje dzieci, co negatywnie wpływa na ich indywidualny rozwój.

Istnieją dwa możliwe scenariusze. Wiele zależy od ogólnego obrazu cech osobistego Bodygrafu.
Mimo to znajomość swojego Typu jest najbardziej podstawowym poziomem zanurzenia w temacie Human Design.
W Bodygraph jest znacznie więcej zmiennych, więc wszystko może nie być tak niejednoznaczne.

Pierwsza opcja to uczucie tłumionego w sobie gniewu. Kiedy dziecko przyzwyczajone do kontrolowania dorasta,
może stać się osobą słabą umysłowo. Zamiast podążać za naturą inicjatora, po prostu „pływa z prądem”.
Przyzwyczaja się do swojego braku woli, aż pewnego dnia wybuch gniewu jest sygnałem, że skrywa się w nim coś,
o czym dawno zapomniał.

Czy będzie w stanie ponownie przekonfigurować się do swojej natury – kolejne pytanie zależy od tego, jak bardzo
ta osoba będzie eksperymentować z informacjami ze swojego Bodygraph. Ale jedno jest pewne: ciągłe tłumienie gniewu w sobie, zaspokajanie wszelkich wymagań rodziców to nie jest dobry pomysł, który pojawia się w wieku dorosłym.

Drugi scenariusz, kiedy młody Manifestor dorasta i gniew na wszelkie próby kontroli jest w nim tak zakorzeniony,
że staje się dosłownie obsesją. Potem zrywa więzy ze wszystkimi, którzy mogliby przynajmniej w jakiś sposób na niego wpłynąć, byleby nie wpaść ponownie pod kontrolę. Tacy Manifestorzy zamieniają się w rozgoryczonych samotników,
którzy nie pozwalają nikomu zbliżyć się do ich osobistej przestrzeni.

Ale nie ma nic złego w Fałszywej Jaźni a priori. To tylko wskazówka, że ​​Manifestator żyje ignorując swoją strategię i autorytet. Wszystko, czego potrzebuje, to zrozumieć i zaakceptować swoją naturę, rozpoznać w sobie Manifestora.
Wtedy będzie mu znacznie łatwiej pozbyć się złości i poinformować innych, ratując się przed przyczynami
negatywnych emocji Fałszywego Ja.

Aura Manifestora

Manifestor jest typem najbardziej odpornym na wpływy innych. Wynika to przede wszystkim z zamkniętej i odpychającej aury, która chroni go jak muszla. Aura to pole energii otaczające każdą osobę na Ziemi. Kiedy dwie osoby kontaktują się ze sobą, wchodzą ze sobą w interakcje na poziomie aury, a nie tylko poprzez słowa i kontakt niewerbalny. A sposób, w jaki postrzegamy drugą osobę, pod wieloma względami zależy od jej Typu i charakteru Aury.

Projekt Manifestora jest taki, że ma bardzo, że tak powiem, „agresywną” aurę. Utrzymuje innych na pewną odległość, nie pozwalając się zbytnio zbliżyć. Jest to mechanizm ochronny Manifestora, dzięki któremu wpływ jest prawie niemożliwy. Z tego samego powodu przedstawiciele tego typu często mogą być myleni z osobami nietowarzyskimi. Bardzo trudno do nich podejść, co staje się przyczyną pojawiania się plotek o ich egocentryczności.

Jednocześnie zamknięta aura powoduje bardzo złą empatię wśród Manifestorów. Po prostu nie mogą zrozumieć, dlaczego ludzie wokół robią tak, a nie inaczej. Raczej mogą to zrozumieć, ale tylko na poziomie umysłu. Ale wyobrażanie sobie uczuć innych ludzi jest dla Manifestorów często luksusem, na który ich nie stać. Dlatego większość Manifestorów to dość niegrzeczni i bezpośredni ludzie, którzy osobiście mówią prawdę.

Kierując się swoją Strategią, Manifestor jest w stanie zmniejszyć dystans między sobą a drugą osobą, niejako wpuszczając ją do środka jeśli mu zależy. Już samo to wystarczy, aby znacząco zmniejszyć opór w życiu tego typu.

Sygnatura Manifestora / Spokój

Sygnatura to uczucie, które wskazuje, że Typ prawidłowo realizuje swój program. Skoro mówimy o Manifestorze, to w jego przypadku to uczucie będzie spokojem. Kiedy zastosuje w swoim życiu wiedzę o Strategii i Autorytecie, kiedy poinformuje innych przed podjęciem działań, to nie będą próbowali go powstrzymać lub jakoś ukarać za to, co zrobił. Wtedy zostawią go samemu sobie i nikt nie będzie mu przeszkadzał.

Spokój jest tym, czego potrzebuje każdy Manifestor. Ten Typ po prostu nie może znieść, gdy inni ludzie próbują ingerować w jego sprawy. A dla niego nie ma nic lepszego niż możliwość samodzielnego angażowania się w swoje zadania, bez rozpraszania się przez nikogo. Informacje pomagają Manifestatorowi zapobiegać występowaniu gniewu poprzez zapobieganie wszelkiego rodzaju konfliktom. W końcu nie ma sensu walczyć z gniewem – będzie on znacznie skuteczniejszy i w ogóle nie zapobiegnie jego powstawaniu. Pokój jest tutaj antytezą gniewu, wskazującą na to, że Manifestor umiejętnie realizuje swoją Strategię.

Znani Generatorzy: Adolf Hitler, Vladimir Putin, Mao Zedong, Robert De Niro, George W. Bush, Johnny Depp.

Powyższy tekst jest tłumaczeniem ze strony humdes.info

Podobał Ci się tekst? To proszę śmiało podziel się nim z innymi.
Eksplorujesz human design na własną rękę i masz wiele kropek ale nie wiesz jak je połączyć?
Zapraszam Cię do spotkania spotkania 1na1.

Previous
Previous

Projektor

Next
Next

Manifestujący Generator